امروز: دوشنبه 1 بهمن 1397
دسته بندی محصولات
بخش همکاران
بلوک کد اختصاصی

پاورپوینت اهمیت ارتباط

پاورپوینت اهمیت ارتباط دسته: پاورپوینت
بازدید: 2 بار
فرمت فایل: ppt
حجم فایل: 1204 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 24

دانلود پاورپوینت اهمیت ارتباط بررسی اهمیت ارتباط پاورپوینت جامع و کامل اهمیت ارتباط کاملترین پاورپوینت اهمیت ارتباط پکیج پاورپوینت اهمیت ارتباط مقاله اهمیت ارتباط تحقیق اهمیت ارتباط

قیمت فایل فقط 17,600 تومان

خرید

نوع فایل: پاورپوینت (قابل ویرایش)

 قسمتی از متن پاورپوینت :

تعداد اسلاید : 24 صفحه

ارتباط کلامی تركیب كد، محتوا و نحوه ارائه ارتباط غیر کلامی تفاوت ارتباط كلامی و غیركلامی

قصد،آگاهی و معنی ارتباط غیر کلامی

سیستم ارتباط غیركلامی

بررسی ارتباط غیر كلامی

فرستادن پیامهای غیركلامی جلسه گذشته بطور كَامل در مورد ارتباط كلامی بحث شد و با توجه به توضیحات گذشته می توان گفت، كه تركیب كدهای پیام ، محتوی پیام و نحوه ارائه پیام می تواند ، طیف بسیار وسیعی از پیامهای گوناگون را بوجود آورد.
پیامهایی كه می توان صفت خوب یا بد ، مناسب یا نامناسب ، موثروكم تاثیررا به آنها داد.
تمام این صفتها نسبی هستند وطبق مطالب گذشته ارتباط پیامی است كه بتواند نسبت M’ برMرا به عدد یك نزدیك كند (یعنی ایجاد معنی مشابه معنی مورد نظرفرستنده درذهن گیرنده)
و این چنین ارتباطی می تواند : صفت خوب ، مناسب ، موثر و .... را داشته باشد ولی قضیه خیلی پیچیده تر از مطلب فوق است با چند مثال ، این پیچیدگی را توضیح می دهیم. هنرمند : استفاده از رمزی را كه خود خلق و جانشین آن می كند نه استفاده از نمادهای قراردادی شناخته شده روش هنرمند عكس جدول كلمات متقاطع است.
جدول متقاطع: خواندن یك جمله با مفهوم خاص، به یاد آوردن نماد قراردادی آن در بعضی موارد، با داشتن چند حرف آن ، نماد قراردادی بدست می آید و یا بعضی موارد برخی از كلمات ساخته می شوند اماهنرمند رمز را به صورت كلمات در شعر ، تصاویر در یك پوستر و ... خلق می كند و او از عناصر و ساختی ،برای مجموعه كدها، محتوا و نحوه ارائه پیام خود استفاده می کند.
مثلا یك فیلمنامه ای كه شیوه تدریس، نامناسب و اثر آن را بر شاگرد نشان می دهد را هنرمند خلق می كند. نوشتن بی وقفه معلم روی تخته سیاه ، كه صدای متن فیلم، صدای ماشین تحریری بود كه همزمان با سرعت دست معلم كار می كرد و هر وقت به سطر بعد می رفت صدای زنگ ماشین تحریر به صدا در می آمد و این كار ماشین بی هدف باعث شد دانش آموز دچار عجز و ناتوانی شده و شاگرد به تدریج مثل یك شمع آب شده و روی زمین ولو شود و وسایلش هم یكی یكی از كلاس خارج شوند.
كه این مجموعه نمادهایی است بكر كه با نحوه ارائه خاص سرانجام پیامی رابه او عرضه می كند كه معنی مورد نظر فرستنده پیام است و هنرمند بیش از آنكه برایش نسبتM’ بر M مطرح باشد بوجود آوردن یك اثر هنری برایش مهم تر است تصویر صحنه ای از خیابانهای دهلی كه پیامهایی با رمزها و نحوه های ارائه گوناگون در آن وجود دارد. تركیب صحیح رمزهای پیام، محتوای پیام و نحوه ارائه پیام ، در موفقیت پیام و در تجلی معنی موثر است. این از تركیب از یكسو تابع گیرندگان پیام است: در مورد گیرنده پیام باید سوال شود گیرندگان پوستر ، چه خصوصیاتی دارند . پیام برای چه كسانی تهیه می شود.
مثلا پوستر سیاهك گندم را نگاه كنید . این پوستر را در چند روستا نصب كردند و سوالاتی از مردم پرسیدند مثلا استكان چیست؟ دستمال سفیدی كه بسته برای چی است كلمه طیور ، سیاهك چه معنی دارد؟ می بینیم این هنرمند ، كلمه سیاهك را با خط تزئینی و به رنگ قرمز نوشته و كلمه پنهان را با خط كوچكتر نوشته است كه 70% از روستائیان از این خط عجیب چیزی نفهمیدند.
82% معنی كلمه طیور را نمی دانستند، 70% مراحل مختلف ضد عفونی بذر گندم را به علت به كاربردن خط ناآشنا نتوانسته بودند بخوانند.
نحوه قرارگرفتن آن در كنار هم نیز خود مسئله ای خاص داشتن و حدود 71% ترتیب نگاه كردن به تصاویر را به نحوه مورد نظر فرستنده درك نكرده بودند
.پس متوجه می شویم در مواردی حتی به كار بردن نمادهای قراردادی به ظاهر شناخته شده ، با نحوه ارائه نامناسب، قدرت پیام را در رساندن معنی مورد نظر فرستنده بسیار كاهش می دهیم. پیام یكی از مهمترین عناصر فراگرد ارتباط است اما تنها عنصر نیست ارتباطات غیركلامی ارتباطات غیركلامی دو دسته اند: 1- ارادی 2- غیرارادی
ارادی مثل: با قراردادن كف دست بر سینه و پایین آوردن مختصر سر ، اظهار ارادت دوستی می كنید.
غیرارادی: وقتی با كسی شروع به صحبت می كنید، می بینید كه رنگ رخسار او به تدریج سرخ می شود، از این طریق شما نیز پیامی دریافت می كنید.
پیامهای غیركلامی سهم خاصی در ارتباطات انسانی دارند. تعریف از بوس ماجیان: واژه ارتباط غیركلامی به دامنه وسیعی از پدیده هایی گفته می شود كه پهنه وسیعی را می پوشانند
مثل بیان چهره و از اشاره تا مد، وضعیت نمادی تا رقص ، تئاتر ، موسیقی ، پانتومیم جریان تاثیرگذاری تا جریان ترافیك ، حاكمیت جویی حیوانات تا تشریفات دیپلماتیك و...


توجه: متن بالا فقط قسمت کوچکی از محتوای فایل پاورپوینت بوده و بدون ظاهر گرافیکی می باشد و پس از دانلود، فایل کامل آنرا با تمامی اسلایدهای آن دریافت می کنید.

قیمت فایل فقط 17,600 تومان

خرید

برچسب ها : دانلود پاورپوینت اهمیت ارتباط , بررسی اهمیت ارتباط , پاورپوینت جامع و کامل اهمیت ارتباط , کاملترین پاورپوینت اهمیت ارتباط , پکیج پاورپوینت اهمیت ارتباط , مقاله اهمیت ارتباط , تحقیق اهمیت ارتباط

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر